Strafor Şekillendirmek İçin Makine, Eps Kesim Makinesi ile kesimleri yapabilirsiniz. Bu kesimler ile dekorasyon ve yalıtım amaçlı malzemeler ortaya çıkartabilirsiniz. Çıkarılan malzemeler ile kaplama ve püskürtme işlemi yaparak ürünlerinizi daha dayanıklı hale getirebilirsiniz. Bu makineleri en çok tercih eden işletmeler ise; İnşaat, dekorasyon ve yalıtım şirketleridir.

Bilgisayarlı Cnc makinaları PLC ekranların tam tersine bilgisayar programları yardımı ile yapılmaktadır. İnsan gücü gerektiren işleri kolaylaştırmak ve seri hale getirmek için tasarlanmış bir torna tezgâhıdır. Amacı takım tezgâhlarının sayısal komutlarla ve bilgisayar yardımıyla kontrol edilmesidir. Cnc torna tezgâhları, bilgisayar kontrolü ile kullanılan. Cnc programları sayesinde iş parçalarını belirlenen ölçü, ilerleme ve devir ile kısa zamanda seri bir şekilde üretim yapmaktadır.

strafor şekillendirmek için makine

Strafor Şekillendirmek İçin Makine

Strafor Kesim Makinası fiyatları? Strafor kesim makinesi ısıtma teli yardımı ile strafora istenilen şeklin verilmesine yardımcı olan makinelerden birisidir. Farklı yoğunlukları olan bu makinelerde ısıtma telinin sıcaklıkları da doğrudan ayarlanabilmektedir. Uygun sıcaklık kesimin son derece kusursuz olması sebebi ile ayarlanmaktadır. Elektrik telleri bu makinelerde genel olarak kırmızı değildir. Hafif kırmızı bu makineler için uygun olan renklerden bir tanesidir. Şayet tel çok kırmızı ise kesim işlemi de başarılı bir şekilde yapılmayacak demektir. Tel sıcaklığının yüksek olması sebebi ile Özellikle yanıcı ve patlayıcı malzemelerden uzak tutmak gerekir. Kesim yaparken aynı zamanda çeşitli güvenlik önlemleri alınmalıdır. İş eldiveni giymeye özen gösterilmelidir.

strafor şekillendirmek için makine
strafor şekillendirmek için makine

Strafor kesim makinesi özellikle inşaat malzemesi imal eden firmalar için son derece gerekli olmaktadır. Kesim işleminin tamamlanması sonrasında güç değerinin kesilmesi gerekir. Havalandırılan ortamlarda kesim işleminin yapılması daha sağlıklı olacaktır. Lazer yerine bu makinelerde sıcak tel içerisinden geçen bir akım kullanılmaktadır. Tel içinde bulunan özel direnç teli sayesinde köpük erimekte ya da buharlaşmaktadır. Bu sayede hassas ve kolay bir şekilde şekil verme işlemi yapılmaktadır. İşinizi kolaylaştıracak bu makineler deri, karbon ve paslanmaz çelik malzemeler kullanılarak ihmal edilmektedir. Sizler için uygun çözümler sunan bu makineler ile büyük kolaylıklar elde edebilirsiniz. Makinelerin kullanımı son derece basit olmakla birlikte uygun bir bilgisayar sistemi ile ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Lütfen bizleri sosyal medyada takip edin: @facebookoncelcncmakine

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir