Söve Püskürtme Harcı Formülü? Söve harcına dair her türlü kapsamlı bilgiye sahip olan Öncel Cnc, sizler için her türlü makine ve formül yardımını sağlamaktadır. İşi konusunda uzmanlaşmış olan Öncel Cnc; söve püskürtme harcını, uzun yıllardır bilmekte ve bu harcın yapımına tamamen hakim bir firmadır. Müşterilerine önem veren Öncel Cnc, güvenilir bir ekibe sahiptir. Her bir ekip üyesi donanımlı olan firmada, aklınıza gelen her türlü soru işaretini gidermekte ve sizlere elimizden gelen yardımı sunmaktayız.

Söve Püskürtme Harcı Formülü

Söve Püskürtme Harcı Formülü
Söve Püskürtme Harcı Formülü

Söve püskürtme harcı; strafor üzerine söve için hazırlanan harcın püskürtülmesi yöntemi ile elde edilmektedir. Söve püskürtme harcının formülü, aslında çok kompleks bir formül sayılmamaktadır. Bazı kimyasal maddelerin söve harcının içine eklenmesiyle oluşmaktadır. Bu maddeler; bağlayıcı madde, köpük kesici madde, film oluşturucu madde, akma önleyici gibi maddelerdir (nişasta eteri veya ıslatıcı vb. Maddeler). Dolgu maddesi için ise, genellikle kalsit adı verilen madde kullanılmaktadır.  Söve harcı yapımında kullanılan maddeleri kullanmadan önce, detaylı olarak araştırmanız size fayda sağlayacaktır. Maddelerin ne şekilde eklenip karıştırılmasının uygun olduğu bilinerek uygulanmalıdır.

Söve püskürtme harcının üretiminde kullanan bu hammaddelerin, hangi oranda ve hangi sırayla kullanılacağı ise formülasyona bakılarak karar verilen bir veridir. Ancak, güvenilir ve sağlıklı bir formülasyon elinizde bulunmuyorsa; o zaman dayanıklı bir söve püskürtme harcına sahip olamazsınız. Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcılar Ansiklopedisinden, Söve Püskürtme harcını hazırlamak için gerekli yardımı alabilirsiniz. Bu ansiklopedide, harçta kullanılan her malzeme ile alakalı her türlü detaya ulaşabilmektesiniz. Fakat bu biraz zaman alacağından dolayı; Öncel Cnc, dilediğiniz anda sizlere bu tarz konular hakkında yardımda bulunmaktadır. Dilerseniz kendi araştırmalarınız ile, dilerseniz bizlerden yardım alarak bu harcı hazırlayabilirsiniz.

Bizi sosyal medyada takip edin: @facebooköncelcncmakine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir