Söve Cnc makinesi nedir? Cnc işleminin otomatik doğası, tek seferlik ve orta hacimli üretim çalışmalarını yerine getirirken. Yüksek hassasiyet ve yüksek doğruluk, basit parçalar ve uygun maliyetli üretim sağlar. İnsan gücü gerektiren işleri kolaylaştırmak ve seri hale getirmek için tasarlanmış bir torna tezgâhı türüdür. Cnc, ‘bilgisayar destekli nümerik kontrol’ olarak isimlendirilir. Takım tezgâhlarının sayısal komutlarla ve bilgisayar yardımı ile kontrol edilmesidir. Cnc tezgâhları 24 saat aralıksız seri üretim yapar. Bunun yanında enerji ve zaman tasarrufu sağlar. Daha fazla Cnc makineleri hakkında bilgi edinmek isterseniz. Türkiye’nin en iyi cnc makine imalatı yapan Öncel Cnc Makine firmasını ziyaret edebilirsiniz.

Cnc Makinesi İle Ne Yapılır:

Cnc makinelerinin amacı insanın fizik gücünü arka plana atarak bilgisayar sistemleriyle birlikte işlemi gerçekleştirmektir. Genelde üretim tesislerinde ihtiyaç duyulan bu makine seri üretimin önünün açılmasında önemli bir etkendir. Bir insanın günlük olarak yapamayacağı kadar gerekli üretimi kendisinde bulunan kodlar sayesinde otomatik olarak yapmaktadır. Tüm firmaların ve fabrikaların en çok ihtiyaç duyduğu makinelerin başında gelmektedir. Hem üretimin artışı hem de zamandan tasarruf sağlamak için gayet ideal bir makinedir. Cnc Makinası, cnc işleme, bilgisayarların makinelerin parçasını nasıl üreteceğini kontrol eden programları çalıştırdığı bir üretim sürecidir. Bu yöntem, cnc işleme, imalat ve endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak kullanılan bir terimdir. Cnc torna tezgâhları bilgisayarlı sayısal kontrol (cnc) sistemleri ile çalışır.

Söve Cnc Makinesi Nedir

Cnc torna tezgâhı bilgisayar yardımıyla kontrol ünitesine gönderilen. Cnc programları ile eksenlerini hareket ettiren bilyeli vida ve servo motor sayesinde iş parçalarını belirlenen. Ölçü, ilerleme ve devir ile kısa zamanda seri bir şekilde üretim yapan tezgâhlardır.

Cnc torna tezgâhları, bilgisayar destekli sayısal kontrollü takım tezgâhlarıdır.

Cnc takım tezgâhları; Eps ve strafor gibi ham madde halinde olan bir malzemeyi işleyerek bunlara belirli bir şekil veren üretim araçlarıdır. En iyi cnc makineleri tasarlayan Öncel Cnc Makine firması sayesinde 2 yıl garantili makine sahibi olabilirsiniz.

Söve Cnc makinesi nedir söve makine çeşitleri
Söve Cnc makinesi nedir söve makine çeşitleri

Cnc makine fiyat listesi:

CNC EPS STRAFOR KESİM MAKİNESİ$18.000
SÖVE HARÇ KAPLAMA MAKİNESİ$9.000
SÖVE HARÇ KARIŞTIRMA MAKİNESİ$9.000
SÖVE HARÇ KARIŞTIRMA MAKİNESİ TAM OTOMATİK$23.000
STANDART HARÇ PÜSKÜRTME MAKİNESİ9.000
HARÇ PÜSKÜRTME MAKİNESİ TAM OTOMATİK$19.000
EPS STRAFOR DESEN BASKI MAKİNESİ$19.000
KENAR GÖNYELEME MAKİNESİ$11.000
STRAFOR ATIĞI KIRMA MAKİNESİ$7.000
STRAFOR ATIĞI ERİTME MAKİNESİ$13.000
CNC XPS STROPİYER KESİM MAKİNESİ$15.000
CNC ROUTER EPS$23.000
HIZLI SOĞUK KESİM MAKİNESİ$23.000
3D DÖNER TABLA$4.000
EPS STRAFOR DESEN BASKI MAKİNESİ KALIBI$2.300

Cnc makinesi ne işe yarar:

Cnc makinelerinin kullanım amacı insan gücünü minimuma indirerek maksimum üretim sağlamaktır. Seri üretim mantığı ile çalışan cnc makineleri. Tek bir kişinin birkaç saatte yapacağı işi. Tek başına çok kısa bir sürede yapmaktadır ve insan gücünden çok daha fazla adet ürün üretilmektedir.

Cnc makinelerin amaçları ve özellikleri şu şekildedir;

Talaş kaldırma işlemi yapmak için uygun bir makinedir         

Seri imalatın vazgeçilmezidir. Bir insanın üreteceği mal miktarının kat kat daha fazlasını üretebilir

Tezgah üzerine monte edilerek ve gerekli programlamalar yapılarak kolayca her işe entegre edilebilir ve kullanılabilir.

Dakikalar içerisinde onlarca veya yüzlerce malın üretimini bu makinelerle ile gerekli kodlamayı yaparak sağlayabilirsiniz.

Cnc tezgâhı bir hafızaya sahiptir.

Cnc torna operatörü; Cnc makinelerini kullanıp, farklı özelliklere sahip malzemelerin delinmesi ve taşlanması işlemini gerçekleştirir. Mekanik işlemeyle ilgili olan bu operasyonları bilgisayardan gelecek olan komuta göre otomatik yapan cnc makinelerini kullanırlar.

Lütfen bizleri sosyal medyada takip edin: @facebookoncelcncmakine

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir